Obec Most pri Bratislave
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Základná škola

Základná škola
Vyriešený

Podnet:

Dobrý deň pán starosta
Vzhľadom na aktuálnu situáciu s prvákmi by som sa rád informoval ohľadom nástupu prvákov do škôlky.
Tak ako už bolo spomenuté vo viacerých príspevkoch, ani nášho syna nezobrali do prvého ročníka ZŠ Most.
Sme obyvateľmi obce 15 rokov (s trvalým pobytom), aktívne sa zúčastňujme na chode obce, na rôznych akciách ktoré aj podporujem v rámci možností ktoré mám, avšak chápem
vzniknutú situáciu s nedostavanou školou, ale nechápeme prečo sa nemôžu deti po dostavaní školy (kontajnerovej) vrátiť a navštevovať ŽŠ Most od druhého ročníka.
Myslím že z našej strany bude ústupok, že nadchádzajúci školský rok budú deti navštevovať ZŠ Žitavská, ale po dostavaní chceme aby sa deti vrátili.
Nie je mysliteľné aby sme ich tam nechávali. Bavíme sa tu možno o otvorení jednej triedy druhého ročníka navyše, čo si myslím že je aj kapacitne zvládnuteľné (veľa detí ktoré začnú chodiť na rôzne iné školy v rámci BA sa už do mostu nebudú chcieť vrátiť).
Verím že ani svojho vnuka alebo vnučku by ste nedávali cestovať do a z Vrakune (napríklad od druhého stupňa v podstate už samé). Tento problém určite nevyrieši ani autobus (tu len pripomínam že sa bavíme o zriedení a financovaní autobusu na deväť rokov, každé ráno a poobede, čo tiež určite nie je pre obec malá nákladová položka).
Stále verím že problém je riešiteľný a spoločne ho vyriešime k spokojnosti všetkých „ne“spokojných rodičov.
Vďaka
Pokorný

Odpoveď:

Dobrý deň,

ak bude taká možnosť aby sa deti po dostavaní školy vrátili  do 2. ročníka, pán riaditeľ školy určite túto možnosť využije. 

S pozdravom

Mastný