Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Životné prostredie

V priloženom súbore sú uvedené rozbory troch vzoriek vody, ktoré boli odobraté dňa 20. 6. 2017 zo studní nachádzajúcich sa v rôznych častiach obce.

Dve vzorky vykazujú zvýšené limity dusičnanov a zvýšené limity koliformných baktérií. Tieto baktérie sa vyskytujú v telách teplokrvných živočíchov, konkrétne v tráviacom trakte. Taktiež sú indikátorom fekálneho znečistenia. Práve kvôli koliformným baktériám budú musieť majitelia studní vykonať ich dezinfekciu.

Čo sa týka dusičnanov vodu zo studní je možné používať na polievanie rastlín v záhradách v ich ranom štádiu. V neskoršom štádiu rastlín sa dusičnany ukladajú v nich a preto nie je vhodné ich polievať touto vodou. Vodu je možné používať na polievanie trávnikov, kvetov, okrasných kríkov a pod. .

Jedna vzorka je v poriadku, t. j. voda je vhodná jednak na pitie, jednak na polievanie záhrad. Výsledky týchto troch vzoriek neindikujú, že je voda kontaminovaná zo skládky vo Vrakuni.

V priebehu mesiaca júl by mali byť k dispozícii ešte rozbory dvoch vzoriek vody. Po ich obdržaní budú obyvatelia obce o nich informovaní.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Rozbor vody - výsledky
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí.
Veľkosť: 2.64 MB Formát: pdf Dátum: 30.6.2017
rozbor_vody_6_2020 Veľkosť: 7.01 MB Formát: pdf Dátum: 25.6.2020
Hydrant s.r.o. - Monitoring kvality podzemných vôd Veľkosť: 5.96 MB Formát: pdf Dátum: 10.7.2020