Obec Most pri Bratislave
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Szavebný materiál na chodníkoch

Szavebný materiál na chodníkoch
Zodpovedaný

Podnet:

Vážený p. starosta,

od 27.5.2020 zabezpečujete odpratanie štrku z chodníka na ul. Čerešňovej. Jediné, čo sa udialo je to, že zaberá už iba polovicu šírky chodníka. Toto považujete za vybavené? Na ul. Brezovej v jednosmernom úseku je už mesiac na celej šírke chodníka odložený plech. Tiež by ste mohol pána majiteľa upozorniť, ale hlavne zabezpečiť jeho odpratanie. Chodník je prioritne určený na pohyb chodcov a nie na dlhodobé skladovanie stavebného materiálu a parkovanie áut.
Možno by bolo vhodné po upozornení majiteľov skontrolovať či došlo k odstráneniu protiprávneho stavu, je totiž bežnou praxou, že Vás ľudia ignorujú. Alebo Vaše aktivity deklarujete iba na tomto fóre a v praxi nerealizujete žiadne z opatrení? Toto presvedčenie človek nadobudne pokiaľ si prečíta zopár podnetov.

Ďakujem. 28.9.2020


Odpoveď:

Dobrý deň,

povinnosťou každého majiteľa cesty, chodníka je starať sa o svoj majetok. V tomto prípade je majiteľom a správcom cesty a chodníka na ul. Čerešňovej Roľnícke družstvo podielnikov,  cesty na ul. Brezovej spoločnosť FELD s. r. o. .  Takže obec vyzve vlastníkov aby zabezpečili odpratanie pekážok z chodníkov + majiteľa štrku a plechu aby uvoľnili chodník. 

S pozdravom

Mastný  

Facebook

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.