Obec Most pri Bratislave
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Studené- Jantárová - cesta z panelov

Studené- Jantárová - cesta z panelov
Zodpovedaný

Podnet:

Dobrý deň pán starosta.
Po 3 mesiacoch ohľadom príspevku z dňa 18.10.2019 Studene-Jantárová ul cesta z panelov., chcem nadviazať otázkou co sa zmenilo???
Ozval sa už developer ako vyrieši neustále ohlušovanie dunivým zvukom každého jedného domu, ktorý vzniká prechodom auta po ulic Jantárová ?! Betóny len plávajú po udupanom štrku.
Alebo mame my ako občania postupovať nejako ináč?

Po druhé by sme radi vedeli kedy prejde ulica Jantárová pod správu obce?

Keďže my ako občania platiaci dane nedostavame nič od Mostu pri Ba

Musíme akceptovať len jedného súkromníka ohľadom dodávky optiky keďže časť zo Studeného sa vykopala pre Tcom a my ďalej co?? Ďalej musíme znášať drahé ceny Progresu ako pevného dodávateľa?

Stojany na sáčky pre psov nehovoriac...

Radi by sme mali aj informácie ako sa nakladá s našimi daňami, poprípade co nové pre občanov Studené sa chystá

Dakujem vopred za odpoved.

Odpoveď:

Dobrý deň,

cesta na ul. Jantárovej nie je z panelov, ale z betónu. Developer prešiel celú ulicu a nezistil problémy s hlučnosťou. Navrhujem stretnutie za účasti vlastníka cesty na mieste, kde by sa dohodol ďalší postup (pred chvíľou išiel zvuky preveriť zástupca vlastníka opäť). Jantárová ul. prejde do majetku a správy obce po schválení obecným zastupiteľstvom. Zavedenie optiky spoločnosťou Slovak Telekom (alebo inou spoločnosťou) v tejto časti je vecou dohody spoločnosti Slovak Telekom (alebo inej spoločnosti) a vlastníka pozemkov. Obec podporuje konkurenčné prostredie, ale pokiaľ nedá majiteľ pozemku súhlas realizovať  optiku na jeho pozemku tak obec nemá možnosť túto skutočnosť ovplyvniť. Sáčky na psie exkrementy si môžete prísť vyzdvihnúť na obecný úrad (minulý rok sme túto skutočnosť oznamovali sms správami, rozhlasom, na webovej stránke obce). Keďže psie exkrementy nie sú nebezpečným odpadom, môžete ich následne vhodiť do nádoby s komunálnym odpadom. Aj z Vašich daní je financovaná výstavba cyklotrasy Studené - Most pri Bratislave, hradené náklady na verejné osvetlenie, údržbu ciest a chodníkov, kosenie verejných priestranstiev, na prevádzku základnej školy, školského klubu detí, školskej kuchyne, materskej školy atd. Pre všetkých občanov pripravujeme vybudovanie chodníka od kaštieľa po novú cyklotrasu vrátane prechodu pre chodcov a jeho nasvietenie, vybudovanie detského ihriska, zavedenie bezplatného wifi internetového pripojenia na autobusovej zastávke Slovak Lines, v spolupráci s VUC Bratislava chceme riešiť križovatku v súčasnosti riadenú semaformi. 

S pozdravom

Mastný 

Facebook

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.