Obec Most pri Bratislave
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Jazerá Zelená voda

Jazerá Zelená voda
Zodpovedaný

Podnet:

Dobrý deň pán starosta,
chcel by som sa na rovinu spýtať čo Vás a stavebný úrad viedlo k udeleniu súhlasu pre výstavbu "rekreačných chát" hneď vedľa jazera č.3 Zelená voda? Tieto "rekreačné chatky" mi skôr pripadajú ako funkčné rodinné domy, kde absolútne nie je splnená podmienka zastavanej plochy. Je očividné, že klasifikovanie "rekreačná chatka" nabralo iný rozmer podľa toho ako to tam vyzerá. Pred každým domom 2 autá, ploty, prístrešky, altánky a keď sa dobuduje asfaltová komunikácia človek by si mohol myslieť, že sa nachádza v Moste pri Bratislave - časť Tri Vody. Čo by ma celkom zaujímalo je odvádzanie splaškových vôd. Chodievam tým smerom celkom často, ale cisternu, ktorá odváža splašky som tam nikdy nevidel.
Každopádne treba konštatovať, že povolením tejto výstavby sa totálne zničilo prírodné prostredie, ktoré sa doteraz dalo naozaj využívať na REKREÁCIU. V Moste žiaľ nemáme toľko pekných miest na prechádzku vo voľnej prírode a prostredníctvom týchto rodinných domov na Zelenej vode sme prišli o ďalšiu možnosť. Naozaj nechápem ako môžete takto uvažovať a povoliť výstavbu vo voľnej prírode pod zásterkou rekreačných objektov. Takto sa robí pre ľudí? Asi áno, ale len pre tých čo si zaplatia aby bývali vedľa jazera a obyvatelia dediny sa môžu ísť poprechádzať medzi rodinné domy ku jazeru.
V mene všetkých, ktorí chodia radi do prírody Vám ďakujem a dúfam, že sa výstavba rozrastie okolo celých jazier, veď načo nám sú že?!

Odpoveď:

Dobrý deň,

K  vydaniu stavebného povolenia a následne kolaudačného rozhodnutia nás viedol platný územný plán obce Most pri Bratislave, ktorý je  záväzný, konkrétne zmeny a doplnky 2010.  V prípade že máte podozrenie že nebola dodržaná zastavaná  plocha môžete podať podnet na konkrétneho vlastníka nehnuteľnosti na stavebný úrad. Odvádzanie odpadových vôd je riešené žumpami a ich vývoz zabezpečovaný pravidelne prostredníctvom investora alebo jednotlivých majiteľov nehnuteľností. Výstavba rekreačných chát bola riešená tak, aby  okolie jazera - brehy a prístupová cesta boli voľne prístupné verejnosti. 

S pozdravom

Mastný  

Facebook

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.