Obec Most pri Bratislave
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Cyklotrasa - výrub a znečistenie

Cyklotrasa - výrub a znečistenie
Zodpovedaný

Podnet:

Dobrý deň, pán starosta, rád by som sa informoval na v minulosti ohlásený výrub drevín pozdĺž cyklotrasy, nakoľko termín uvedený vo Vašom stanovisku nebol dodržaný. Citujem z Vášho vyjadrenia: "výrub bude zrealizovaný do konca mesiaca október. "
Opakovane sa dopytujem, nakoľko by sme boli neradi, ak by sa zopakovala situácia z minulého roku, kedy sa výrub mimo vegetačného obdobia "nestihol"..
Rovnako keď už je v daných miestach (Pod Pšeno) cyklotrasa opakovane znečisťovaná z rozkopávok popri cyklotrase, zo strany rôznych dodávateľov (optika, VN rozvody, opätovne optika-zafuk.vedenia), dalo by sa to zvládnuť "jednou špinou"..
Je škoda že cyklotrasa už miestami vyzerá ako poľná cesta..keďže ju križuje i susediaci poľnohospodársky dvor, z ktorého je makadam rozhodený i na trase

Odpoveď:

Dobrý deň,

stromy sa nachádzajú mimo zastavaného územia obce a preto povolenie na ich výrub nám musí vydať  OÚ Senec. Zatiaľ povolenie na výrub nemáme, takže ich vyrúbať nemôžeme.  V zmysle zákona je možné vykonávať výrub do 31. marca príslušného roka. Poľnohospodársky dvor tam bol dávno pred výstavbou cyklotrasy preto je obec povinná zabezpečiť majiteľovi výjazd a vjazd do neho.  Obec zatiaľ neprevzala od dodávateľa stavbu. Pri jej preberaní bude musieť dodávateľ odstrániť závady vrátane znečistenia.

S pozdravom

Mastný 

Facebook

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.