Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vývoz smetí

Vyriešený
Prijatý: 08.03.2024
Zodpovedaný: 20.03.2024
Autor: Michal
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň,
chcel by som požiadať obec o sprehľadnenie informácií o vývoze smetí. Táto stránka je neprehľadný chaos a vždy, keď potrebujeme získať aktuálne a relevantné informácie, trávime aj desiatky minút brodením sa v konfliktných a zastaraných informáciách. V sekcii "Odpadové hospodárstvo - Aktuálne novinky" sú informácie z rokov 2022 a 2023 (!!!). Oznamy o tohtoročnom vývoze v tejto sekcii nie sú. V sekcii "harmonogram vývozu" sú vo forme mnohých pdf-iek s takmer identickými názvami a medzi obrázkami na spodnej časti stránky sú prvé obrázky z roku 2022. Keď už sa človek dopracuje k súčasným harmonogramom, zistí, že sú len do marca. Podľa nich, mal byť 8.3.2024 vývoz papiera v obci, avšak vyvezný nám nebol a vývoz sa v tento deň ani nenachádza v kalendári udalostí. Konal sa vôbec, či nekonal? Je nutné vypísať reklamáciu? Ako sa má niekto v tomto informačnom chaose vyznať? Keď už hovoríme o kalendári, vôbec na ňom nevidno, ktorý vývoz patrí pre ktorú oblasť. Je možné to zistiť až po odkliknutí a presune na zvlášť stránku, kde je konský ilustračný obrázok cez pol obrazovky a malým písmom informácia nad obrázkom. Na stránke som v odpadovom hospodárstve (a v podstate nikde) nenašiel žiadne aktuálne informácie o iných druhoch odpadu, napríklad stavebnom, alebo elektroodpade.
Bolo by možné vytvoriť jednu, ľahko dohľadateľnú stráku, dostupnú z úvodnej stránky, kde by bola len tabuľka s vývozmi? Mohli by tam byť napríklad zaklikávacie políčka, kde si človek zvolí oblasť, frekvenciu vývozu a pod. a ukáže mu to, kedy mu budú vyvezené smeti. Tiež by bolo dobé odstrániť neaktuálne informácie zo stránky "aktuálne novinky" a zabezpečiť, aby archívne informácie nevyskakovali všade ako prvé. Celkovo by to chcelo pouvažovať nad prehľadnosťou stránky obce, lebo informácii ja tu mnoho, ale dohľadať relevantné veci je peklo.
S pozdravom,
Michal


Odpoveď:

Dobrý deň, 

v sekcii Odpadové hospodárstvo sa nachádza samostatná záložka s Harmonogramom vývozov. Aktuálne je harmonogram do konca marca, po obstaraní novej spoločnosti bude harmonogram zverejnený do konca roka. 
Samozrejme, zber a odvoz odpadov bude zabezpečený. 
V prípade, ak nejaký vývoz nebol realizovaný, je potrebné využiť reklamačný protokol a nerealizovaný vývoz reklamovať.
Novinky v obci - Nevyviezli Vám smeti alebo pri vývoze poškodili nádobu? Písomne to reklamujte! - Most pri Bratislave - Oficiálna stránka obce
S pozdravom,

Rentková