Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Otravne auto s megafonom

Vyriešený
Prijatý: 04.03.2024
Zodpovedaný: 21.03.2024
Autor: Eva
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Chcela by som sa informovat ako je mozne riesit situaciu s autom s rozhlasom,ktory odseparuje elektro odpad a ine, chodi po ulici v Studenom skoro kazdy den,je to dost otravne a vzdy nam zobudi spiace deti. Viackrat sme ho so susedmi zastavili a poprosili nech si vypne ten rozhlas ale poslal nas kadelahsie. Ako je to mozne riesit?niektore obce maju znacku pri vstupe do obci,ze maju zakaz vjazdu taketo vozidla. Vieme,ze napr.v nedelu je v obci nariadeny klud a chodi aj v nedelu.
Poprosim o riesenie


Odpoveď:

Dobrý deň, 

Vami spomínaná značka má len informačný charakter a nie je zákazovou dopravnou značkou. Pokojne, ak takéto auto zastavíte, odfoťte si ho aj s ŠPZ, spýtajte sa ho, či má zmluvu s obcou ohľadne nakladania s odpadmi. Určite nič také nemajú. Následne môžete zaslať fotku s ŠPZ na obecný úrad a my začneme kroky v smere s neoprávneným nakladaním odpadov. 

Pokiaľ také autá chodia v okolí obecného úradu, všetky sa snažíme, zatiaľ, dohovorom odporučiť, aby nerealizovali zber v obci, pretože nám tým znižujú vytriedenosť odpadu. 

S pozdravom,

Rentková