Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ranné parkovanie pri škole

Vyriešený
Prijatý: 19.01.2024
Zodpovedaný: 20.03.2024
Autor: Mošťan
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Počas sychravých dní a hlavne počas daždov je doprevádzanie detí do školy smutným príbehom nečinnosti obce, poslancov aj exposlancov. Parkovanie pri materskej škole vyzerá horšie ako v osade, tam si aspoň nasypú štrku alebo položia starý betonový panel na parkovacie miesta - pri plote MŠ. Prosím Vás , prídťe sa pozrieť medzi 7.00-8.00 ako rodičia kľučkujú pomedzi auta a auta pomedzi mláky, cyklistov, kolobežky, peších - a navrhnite s odborníkmi, rodičmi a učiteľmi vhodné riešenie. Bezpečnosť našich detí je na prvom mieste, tak prosím ukážte že ste mladá a draví starostka...samozrejme pokiaľ Vás neošpliecha auto pri a po daždi na chodníku - oproti družstvu, v centre obce kdekoľvek , okolie križovatky YPSILON- ako chodec po chodníku v aquaparku


Odpoveď:

Dobrý deň, 

v priebehu tohto roka plánujeme dokončiť parkovanie pred MŠ na ulici Športová.
Priniesla som jedno riešenie, kedy bola budova oproti ZŠ na predaj, čím bolo možné, okrem iného, napr. zväčšiť aj parkovanie pri ZŠ a MŠ, avšak návrh na odpredaj/kúpu budovy nebol schválený. Je pravda, že pozemky k budove neboli vo vlastníctve predávajúcich, ale vlastníkom bol štát, ale pokiaľ by obec sa snažila o získanie pozemkov, určite by jednanie bolo jednoduchšie. 

Predpokladám, že celú situáciu vyrieši zavedenie parkovacej politiky, a pravdepodobne, aj zaobstaranie bezpečnostnej služby, ktorá bude vykonávať služby v smere dodržiavania aj zákona v zmysle parkovania na uliciach, chodníkoch a pod. 

S pozdravom,