Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Verejne osvetlenie

Vyriešený
Prijatý: 30.12.2023
Zodpovedaný: 03.01.2024
Autor: Milan Mateicka
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Pani Rentkova, 2 dni nesvieti verejne osvetlenie na Makovych poliach, poprosim preverit, preco! Kontaktoval som p. Horvath, ktory mi tvrdil, ze Vas informoval o zmene vlastnika. Ja nemam vedomost, kto to je. Poprosim Vas nasledne o info, naco sa mame pripravit, kedze zjavne obec neprevzala ani osvetlenie, ani komunikacie. Skuste prisim co najskor, je tu fakt tma.


Odpoveď:

Dobrý deň, 

vlastníkom osvetlenia bola a stále je spoločnosť Pardalis s.r.o., p. Horváth prostredníctvom svojej firmy osvetlenie vybudoval ako realizátor, ale vlastníkom a aj tým, kto dané osvetlenie požiadal o skolaudovanie bola spoločnosť Pardalis s.r.o.. Nie sú mi známe zmluvé záväzky/vzťahy, ktoré medzi sebou mali/majú spoločnosti Pardalis s.r.o. a spoločnosť p. Horvátha. Avšak áno, bola som informovaná p. Horváthom, že verejné osvetlenie odovzdal majiteľovi, tzn. spoločnosti Pardalis, tzn. že pravdepodobne naplnil ich zmluvný vzťah. 

15.11.2023 bolo verejné osvetlenie skolaudované, 29.11.2023 podala spoločnosť Pardalis s.r.o. Žiadosť o odovzdanie vybudovaných zariadení slúžiace pre obyvateľov do majetku obce - išlo o verejné osvetlenie. Dňa 14.12.2023 schválilo obecné zastupiteľstvo uznesenie č. 170/7/2023 v nasledujúcom znení:
Uznesenie č. 170/7/2023
Obecné zastupiteľstvo:
Schvaľuje:
Žiadosť na odovzdanie zariadení do majetku obce, ktorú predložila spoločnosť Pardalis s.r.o., Blagoevová 28, 851 01 Bratislava za podmienok, že verejné osvetlenie skontroluje špecialista - obecný elektrikár, t.j. skontroluje predloženú technickú dokumentáciu, revízne správy a fyzický stav verejného osvetlenia, súlad s vydaným kolaudačným rozhodnutím a s projektom skutkového vyhotovenia. Spolu s verejným osvetlením budú prebraté aj verejné komunikácie/spevnené plochy na ktorých je verejné osvetlenie zrealizované a ktoré sú verejným osvetlením osvetlované.

Následne mala byť na najbližšie zasadnutie obecného zastupiteľstva predložená zmluva, vypracovaná obecným právnym zástupcom, o odovzdaní a prevzatí objektu do správy obce, ktorú musí schváliť obecné zastupiteľstvo.  Obec má záujem prevziať do správy funkčné osvetlenie. 

Vzhľadom k tomu, že verejné osvetlenie nefunguje, nie je možné, aby ho obecný elektrikár skontroloval. Žiadosť o odovzdanie verejných komunikácií nebola zatiaľ zo strany majiteľa predložená. 

Zo strany obce došlo k osloveniu p. Horvátha, aby vyriešil nefunkčné osvetlenie, oslovená bola aj spoločnosť Pardalis s.r.o. (s konateľom Ing. Peter Sýkora) a oslovili sme aj spoločnosť andrássy s.r.o., ktorá zastupovala spoločnosť Pardalis s.r.o. v zmysle plnej moci. 

S pozdravom, 

Rentková