Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zrkadlo výjazd križovatka od Mediklinik

Vyriešený
Prijatý: 21.12.2023
Zodpovedaný: 27.12.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň, pani starostka,
je tu viacero podnetov na známe zrkadlo na križovatke od Mediklinik. Všetky podnety sú v stave vyriešené. Zrkadlo má síce už lepšie ukotvenie tyče, ale prosím Vás, skúsil si niekto z kompetentných sadnúť do auta a pomocou zrkadla odbočiť smerom do BA. Však šofér sediaci v aute v tom zrkadle nevidí absolútne nič, ale že nič.
Neviem kto a ako nastavoval to zrkadlo, a či vôbec niekto nasimuloval situáciu sediaceho šoféra v aute, ale skúste si sadnúť do auta a sama zhodnoťte výhľad v zrkadle. Myslím, že Pat a Mat by to nastavili lepšie. Ďakujem


Odpoveď:

Dobrý deň, 

pôvodné zrkadlo, ktoré bolo osadené nie je možné, aktuálne, napojiť na elektrické vyhrievanie, keďže na danej strane cesty nemáme stĺp verejného osvetlenia. z ktorého by sme vedeli pritiahnuť elektrinu na vyhrievanie. Solárne vyhrievanie, napr. v takomto počasí ako je teraz, by nebolo účinné. Zvolili sme teda kúpu nenamŕzajúceho a nerosiaceho sa zrkadla, ktoré je vyrobené z vysokokvalitnej ušľachtilej ocele. 

Zrkadlo bolo osadené pracovníkmi Správy ciest Bratislavského samosprávneho kraja. Mohlo sa stať, že pri vetre sa zrkadlo posunulo. Opätovne som požiadala Správu ciest BSK o opravu osadenia. Dodávateľ zrkadla navrhol lepšie ukotvenie tyče, na ktorej je zrkadlo osadené, čo sme aj následne urobili. Odporučili umiestniť zrkadlo nižšie a viac ho natočiť do strany, ktorú má zobrazovať. Tieto odporúčania som preposlala aj na Správu ciest BSK, aby opravili osadenie zrkadla. 

Požiadala som, rovnako, dodávateľa tohto nového zrkadla o jeho kontrolu, pretože malé zarosenie na ňom je badateľné v ranných hodinách. Rovnako opakovane žiadam BSK odbor dopravy, ale aj Správu ciest BSK o riešenie stavu predmetnej križovatky. 

S pozdravom, 

Rentková