Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nové nefunkčné zrkadlo

Vyriešený
Prijatý: 13.12.2023
Zodpovedaný: 19.12.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň. Prosím o Vás nápravu nového zrkadla. Toto zrkadlo je omnoho horšie ako to predtým a nie je v ňom nič vidieť. Zrkadlo je zle natočené, takže reálne v ňom nie je vidieť prichádzajúce autá + odraz v ňom je veľmi nereálny a zdeformovaný. Naozaj tu nechcem zažiť ďalšiu nehodu a myslím si, že ani nikto z občanov. Nie je to príjemný pocit každý deň vychádzať z tejto "úžasnej" križovatky a dúfať, že sa s niekým znova nezrazím.

Táto križovatka je už sama o sebe veľmi zle spravená a nebezpečná, takže aspoň to zrkadlo by mohlo byť dobre osadené.

Fotku som si požičala z facebook skupiny "Most pri Bratislave", kde sa na to sťažujú aj ostatní.


Odpoveď:

Dobrý deň, 

pôvodné zrkadlo, ktoré bolo osadené nie je možné, aktuálne, napojiť na elektrické vyhrievanie, keďže na danej strane cesty nemáme stĺp verejného osvetlenia. z ktorého by sme vedeli pritiahnuť elektrinu na vyhrievanie. Solárne vyhrievanie, napr. v takomto počasí ako je teraz, by nebolo účinné. Zvolili sme teda kúpu nenamŕzajúceho a nerosiaceho sa zrkadla, ktoré je vyrobené z vysokokvalitnej ušľachtilej ocele. 

Zrkadlo bolo osadené pracovníkmi Správy ciest Bratislavského samosprávneho kraja. Mohlo sa stať, že pri vetre sa zrkadlo posunulo. Opätovne som požiadala Správu ciest BSK o opravu osadenia. Dodávateľ zrkadla navrhol lepšie ukotvenie tyče, na ktorej je zrkadlo osadené, čo sme aj následne urobili. Odporučili umiestniť zrkadlo nižšie a viac ho natočiť do strany, ktorú má zobrazovať. Tieto odporúčania som preposlala aj na Správu ciest BSK, aby opravili osadenie zrkadla. 

Požiadala som, rovnako, dodávateľa tohto nového zrkadla o jeho kontrolu, pretože malé zarosenie na ňom je badateľné v ranných hodinách. Rovnako opakovane žiadam BSK odbor dopravy, ale aj Správu ciest BSK o riešenie stavu predmetnej križovatky. 

S pozdravom, 

Rentková