Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vianočná výzdoba

Vyriešený
Prijatý: 05.12.2023
Zodpovedaný: 19.12.2023
Autor: Michal
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň,
veľmi oceňujem, že obec inštaluje vianočnú výzdobu. O to viac ma mrzí jej odfláknuté prevedenie:
1. Niektoré ozdoby sú zavesené hore nohami. To by sa pri niektorých motívoch možno dalo prehliadnuť, ale niekoľko ozdôb toho istého typu je zavesených oboma smermi (viď foto). (Možno nedočiahol prívodný kábel, ale dať dlhší kábel naozaj nie je problém)
2. Niekoľko ozdôb na hlavnej ceste smerom od Bratislavy ubudli. Ak je to preto, že sa pokazili, bolo by dobré ich reklamovať, keďže majú len jeden až dva roky.
3. Na Nálepkovej, kde sa k nej pripája Limbová, je ozdoba, ktorej od zavesenia polovica nefunguje. Bolo by dobré pred vešaním dekorácie skontrolovať, poprípade odstrániť/nahradiť nefunkčné kusy.
4. Na Bratislavskej, Tomášovskej a 29. Augusta sú na stĺpoch zavesené staré a hrdzavé držiaky z predošlého vianočného osvetlenia. Niektoré neboli použité vyše 10 rokov. Bolo by vhodné ich odstrániť, aby nešpatili.
Prajem pekné predvianočné obdobie,
S pozdravom,
Michal


Odpoveď:

Dobrý deň, 

ďakujem za upozornenie. Budúci rok budeme dôslednejší pri umiestňovaní osvetlenia, aby sme dodržali správnosť a jednotu pri ich umiestnení. 

Staré držiaky, ktoré sa nevyužívajú budú odstránené po vianočnom období, keď máme objednanú plošinu a budeme dávať dole tohtoročnú výzdobu. Pred umiestnením sme, koncom novembra, skontrolovali funkčnosť osvetlenia a všetko fungovalo, čiže sa mohlo stať, že počas tohto obdobia prestalo svietiť. Keď budeme dávať dole aktuálnu výzdobu, nefunkčné kusy budú vyradené a nahradíme ich novými. 

Stále máme rovnaké množstvo ozdôb ako v minulom roku, avšak minulý rok boli umiestnené na každý druhý stĺp, tento rok boli umiestnené na každý stĺp, preto sa môže zdať, že ich je menej. Budúci rok budú rozmiestnené ozdoby opätovne na každý ob-stĺp, aby bola vyzdobená, opticky, celá obec. 

S pozdravom, 

Rentková