Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Otravne stekanie

Vyriešený
Prijatý: 26.11.2023
Zodpovedaný: 19.12.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobry den, zaujimalo by ma, ako dlho este budeme nuteni pocuvat otravne stekanie psa na Opalovej 3 v Studenom. Ked sa zotmie pes zacne vystekavat ci uz pricinu ma alebo aj nie. Specialne sa sustreduje na chodcov ci deti na ulici. Nezriedka vystekava aj po 22druhej ci dokonca aj po polnoci. A aby toho nebolo malo, skoro rano (aj pred 6tou) steka na vsetko co sa pohne. Ak sa chce clovek v klude vyspat, aby si postavil zvukotesny bunker. Pokial viem, majitel uz bol v minulosti ohladom tohto problemu rieseny avsak nebadat nejaku zmenu.
Dakujem


Odpoveď:

Dobrý deň, 

za ostatný rok neevidujem žiaden podnet na štekanie psa z Vami označenej nehnuteľnosti. Skontrolovala som aj zápisy o riešeniach susedských sporov, ani medzi staršími som nenašla.
V prípade, ak nie je možný osobný dohovor s majiteľom daného psa a požiadanie riešenia, napr. protištekacím obojkom, obec podpísala Memorandum o spolupráci v oblasti riešenia sporov formou mediácie, Novinky v obci - Memorandum o spolupráci v oblasti riešenia sporov formou mediácie - Most pri Bratislave - Oficiálna stránka obce čiže susedské spory je možné riešiť týmto spôsobom. Máte právo požiadať obec o riešenie susedského sporu, napr. v zmysle § 3 Občianskeho zákonníka, v takom prípade odporúčam oficiálne poslať žiadosť o riešenie susedského sporu na Obecný úrad, kde nebudete vystupovať ako anonym a obec bude, následne, postupovať v snahe dosiahnutia zmieru. 

S pozdravom, 

Rentková