Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vyvoz kuchynskeho odpadu

Vyriešený
Prijatý: 21.11.2023
Zodpovedaný: 27.11.2023
Autor: Mgr. Daniela Nemčovičová
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

dobry den p. starostka,

obraciam sa na Vas ohladom problemov s nevynasanim sackov s kuchynskym odpadom. separujem kuchynsky odpad od jeho zavedenia a kazdy tyzden vykladam sacok oznaceny kodom na rovnake miesto. opakovane, a musim podotknut ze stale castejsie, sa stava, ze sacok nie je vyzdvihnuty a napriek viacerym staznostiam na urade, tam sacok zostava cely tyzden a ani sa situacia nijako nezlepsuje. verim, ze Vam sa to podari zmenit. dakujem.


Odpoveď:

Dobrý deň,

odkomunikovali sme problém nezbieraného odpadu so spoločnosťou AVE. Odporúčajú, aby bol odpad vykladaný nie len v sáčkoch, ale aj v nádobe na to určenej, keďže sa, podľa ich slov, niekedy môže odpad nachádzať na nie veľmi dobre viditeľnom mieste a vodiči zberovej spoločnosti môžu sáčok prehliadnuť. 

Rovnako odporúčajú, ak sa stane, že odpad nie je vyvezený, do 24 hodín od nezrealizovaného vývozu, napísať reklamáciu podľa postupu uvedeného na stránke obce, tzn. nie len písať na obecný úrad, ale obecný úrad dávať do kópie reklamácie:

Novinky v obci - Nevyviezli Vám smeti alebo pri vývoze poškodili nádobu? Písomne to reklamujte! - Most pri Bratislave - Oficiálna stránka obce

S pozdravom, 

Rentková