Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Čistenie ulice Poľná po družstevníkoch

Vyriešený
Prijatý: 20.11.2023
Zodpovedaný: 27.11.2023
Autor: Mária Jendruchová
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň želám p. Rentková,
chceme Vás touto cestou opätovne požiadať o vyčistenie a zabezpečenie priebežného čistenia príjazdovej cesty Poľná ulica k domom 2069/13A a 13B a ostatných spolubývajúcich v tejto lokalite smerom od dediny. Ide o príjazdovú cestu po ktorej denne premávajú ťažké poľnohospodárske stroje a na ceste je hrubá vrstva blata/zeminy. Po ceste sa nedá jazdiť počas aktuálne je na ceste hrubá vrstva blata evidentne sa po mojich urgenciách a to niekoľkých nič nenapravilo! Počas daždivých dní táto hmota vyrobí neskutočne mazľavý šmykľavý povrch. Je len otázka času kedy sa prihodí prvé nešťastie...na to sa vážne čaká? Naše deti sa približujú k zástavke autobusu po tejto ceste bicyklami. Je to povinnosťou družstva túto cestu udržiavať čistú a po práci družstevníkov za sebou upratať/pozametať/vyčistiť.
Opätovne Vás vyzývam o zabezpečenie nápravy v zmysle Zákona č. 135/1961 Zb. § 9 Zabezpečenie zjazdnosti a schodnosti bod (4) Zákona o pozemných komunikáciách (cestný zákon). V opačnom prípade sa budeme musieť so sťažnosťou obrátiť na vyššie kompetentné orgány, nakoľko máme dostatočnú časovú fotodokumentáciu vrátane Vašich odpovedí a samozrejme bez výsledku!
Ďakujeme


Odpoveď:

Dobrý deň, 

oslovila som Roľnícke družstvo podieľnikov s požiadavkou, aby priebežne čistili komunikáciu po vozidlách, ktoré ju znečisťujú. Rovnako som po prvom vyčistení urobila obhliadku a upozornila som ich, že k náprave nedošlo, preto som ich požiadala o dôkladnejšie vyčistenie komunikácie, keďže k znečisteniu došlo od kruhového objazdu pri kostole a znečistená bola aj komunikácia II/572. 

S pozdravom, 

Rentková