Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Studene - Rubínova Internet

Vyriešený
Prijatý: 02.09.2023
Zodpovedaný: 06.09.2023
Autor: Michal Lutter
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobry den, chcem sa spytat aka je situacia s ulicami Rubinova/Smaragdova/Jantarova v Studenom. Dopocul som sa ze obec tieto ulice stale neprebrala od developera do spravy, co znamena ze stale nie je pristup k optickemu internetu od Telekomu. Z nejakeho dovodu tento problem nie je o ulicu dalej (Achatova), tam opticky internet maju uz cez rok. Rad by som teda vedel v com spociva problem a ci sa nieco robi pre to, aby mohli mat obcania pristup k internetu aj na ostatnych uliciach. Pripojky existuju aj funguju 30 metrov od mojho domu, no napriek tomu pristup k optickemu internetu nemam.


Odpoveď:

Dobrý deň, 

predpokladám, že pripojenie na optický internet od spoločnosti Telekom je potrebné riešiť so spoločnosťou Telekom, nepoznám dôvody, prečo Telekom nemá v danej lokalite pripojenie. Nepredpokladám, že dôvodom je práve to, že dané cesty nie sú vo vlastníctve obce. 

Dôvody prečo neboli cesty/osvetlenie prevzaté do majetku obce je (všeobecne), napr. nefunkčné osvetlenie, neskolaudované cesty/osvetlenie, vady na chodníkoch a cestách, nesúlad zrealizovaného osvetlenia/cesty/chodníka s projektom a pod. Práve niektoré z vyššie menovaných môžu byť dôvodom neprevzatia cesty/osvetlenia do majetku obce. Samozrejme, malo by byť v záujme realizátora, aby boli všetky vady odstránené a cesty/chodníky/osvetlenie mohlo byť prevzaté do majetku obce. 

S pozdravom, 

Rentková