Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zberný dvor za zdravotným strediskom

Vyriešený
Prijatý: 22.08.2023
Zodpovedaný: 06.09.2023
Autor: Tomáš Šoltés
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň.

Odkiaľ sa berie všetok odpad momentálne uskladnený na dvore za zdravotným strediskom.

Ide o gauč, polystyrén, resp. styrodur v big bagoch, zjavne z rekonštrukcie, pravdepodobne rodinného domu.. ďalej plné nadrozmerne kontajnery zmiešaného odpadu (lepšie by bolo vytriediť... Minimálne z dôvodu menších nákladov za odvoz triedeného odpadu)..
A iného odpadu - balkónové krídlo, stoličky a podobne.

Druhá otázka: kde môžem, mimo zberu nadrozmerneho odpadu vyhodiť nadrozmerný odpad.

Vďaka za odpoveď.


Odpoveď:

Dobrý deň, 

predmetný odpad pochádza z vyzbieraného odpadu v katastri obce Most pri Bratislave a v katastri Studené. Konkrétne, predmetný gauč, bol pracovníkmi obce odstránený z lokality - výjazd z cyklochodníka v Studenom. Odpad pochádzajúci z rekonštrukcie bol vyzbieraný v lesíku smerom k Zelenej vode, v lesíku pri Malom Dunaji, pod mostom cez Malý Dunaj (pri diaľnici), pod mostom/prechodom popod obchvat obce (smer Podunajské Biskupice), okolo cyklochodníka a pod. Komunálny odpad bol v lete zozbieraný aj z okolia jazera Zelená voda. Tento odpad po sebe zanechali návštevníci jazera. 

Obec realizuje zber veľkoobjemového odpadu 2x do roka, aktuálne máme zverejnený zber na týždeň 18.9.-23.9.2023. Samozrejme, pokiaľ vám nevyhovuje zber v jarnom a jesennom období, môžete si zabezpečiť odvoz a likvidáciu odpadu svojpomocne prostredníctvom rôznych firiem, ktoré majú na túto činnosť povolenie. 

 S pozdravom, 

Rentková