Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

chodník od zástavky Most pri Bratislave, Krátka

Vyriešený
Prijatý: 21.08.2023
Zodpovedaný: 06.09.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň,

chcela by som podať podnet na výstavbu chodníka od autobusovej zastávky, ktorá sa nachádza v smere od P. Biskupíc a Vrakune hneď za nadjazdom Most pri BA, zástavka sa volá Krátka. Nachádza sa tam zástavka z oboch smerov, no ani na jednej strane sa nenachádza chodník, pričom ide o frekventovanú cestu po ktorej nechodia len osobné autá ale i nákladné. Na jednej strane sa nachádza i odbočovací pruh k benzínovej stanici Benzinol. Prípadne by bolo riešením posunúť zástavku o pár metrov bližšie k obci, kde začína chodník.

Ďakujem za odpoveď, prípadné vyriešenie


Odpoveď:

Dobrý deň, 

ďakujeme za podnet, budeme sa ním zaoberať aj na komisiách OZ a riešením prechodu k zastávke v tejto lokalite. 

V prípade posunu zastávky by sme museli posunúť zastávku na oboch stranách cesty. Avšak posunutie smerom ku aktuálnemu chodníku by znamenalo zrealizovať zastávku v už neprehľadnom výjazde na križovatke Bratislavská/Pri tureckom kopci, čo nie je možné. 

V prípade vybudovania prepojenia chodníka, obec aktuálne nevlastní pozemky tak, aby prepojila už vybudovaný chodník po križovatku Bratislavská/Pri tureckom kopci a aktuálne vybudovanom chodníku pri autobusovej zastávke, tzn. znamenalo by to nutnosť odkupu častí pozemkov. 

Posuniem podnet na prerokovanie na komisiách OZ.

S pozdravom, 

Rentková