Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nelegálny útulok v obci ? (pokračovanie)

Práve riešime
Prijatý: 11.04.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň,

Prešiel už mesiac od podania podnetu, a výsledkom šetrenia obce je, že sa bude daným podnetom a prevádzkou s nelegálnym chovom psov nachádzajúcou sa v areáli Jamadosu (asi 150m od hlavnej cesty do Studeného) zaoberať.

Obci to trvá už vyše mesiaca a zatiaľ sa v nelegálnej chovnej stanici vlčiakov a psov veľkej rasy zmenilo iba to, že pribudli ďalšie koterce a ďalšie psy a samozrejme tým pádom narástol ešte viac aj už neznesiteľný hluk (nadpriemerný štekot, skučanie, zavýjanie zvierat). Daný subjekt nemá ani hygienické povolenie na vykonávanie takejto činnosti a ani obec povolenie nedávala.

Keďže obec nejaví záujem riešiť daný problém, bude musieť niesť za to zodpovednosť a spolu s majiteľom prevádzky, prenajímateľom pozemku vysvetľovať Inšpekcií ŽP pri vyšetrovaní, prečo na svojom území nerieši nelegálnu chovnú stanicu, aj keď o nej vie.
Neviem či sú pre obec dôležitejšie kšefty p. poslanca JM alebo občania obce, ktorí platia obci dane a chcú v nej v kľude žiť.

Dočkáme sa konečne riešenia, ďakujem !


Odpoveď:

Dobrý deň, 

obec nie je orgánom, ktorý vydáva povolenie na útulok, či hotel pre psov. Obcou bol podaný podnet na prešetrenia na Štátnu veterinárnu a potravinovú správu Slovenskej republiky, ktorá vykoná šetrenie. 

S pozdravom, 

Rentková