Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

re: Bezpečnosť – ul.Športová III.

Vyriešený
Prijatý: 18.08.2020
Zodpovedaný: 19.08.2020
Autor: Katarína
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň.
Na začiatok poďakovanie za rýchlu odpoveď i keď je v nej menšia nezrovnalosť (Vami spomínaný úsek ulice v prvej vete nie je v celej dĺžke jednosmerný) resp. ponúkané riešenie sa netýka problematického úseku Športovej ulice.
Za problematický považujem úsek od križovatky ul. Orgovánová a Športová po Základnú resp. Materskú školu. Vybudovanie chodníka by bolo finálnym riešením problému a chodník resp. rekonštrukciu Športovej ulice ste spomenuli i v odpovediach z obdobia 10/2019. Pokiaľ nebudú chodci fyzicky oddelení od motorových vozidiel, bude naďalej dochádzať ku kolíznym situáciám. Ruku na srdce, i keď sú určené pravidlá pre pohyb vozidiel v školskej zóne, chodec vždy bude ťahať za kratší koniec pri strete s vozidlom. Komfort chodcov v daždivom počasí je tiež z dôvodu stavu vozovky na zmienenej ulici vzdialený od ideálneho. Otázka teda stručná a priama: Viete prosím zabezpečiť vybudovanie chodníka - rekonštrukciu Športovej ulice?
Ďakujem.


Odpoveď:

Dobrý deň,

obec má vypracovaný projekt na rekoštrukciu ul. Športovej a vybudovanie chodníka nie je jeho súčasťou.  Je to z dôvodu že obecný pozemok na ktorom je vybudovaná cesta je úzky na to aby bolo možné chodník vybudovať.  Na súkromných pozemkoch obec stavať nemôže.  Riešením je zjednosmernenie celej ul. Športovej.  Problémom sa bude zaoberať príslušná komisia obecného zastupiteľstva. 

S pozdravom

Mastný