Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nadoba na sklo

Vyriešený
Prijatý: 28.07.2020
Zodpovedaný: 28.07.2020
Autor: Vlado
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobry den, chcem sa informovat, ci sa neplanuje umiestnenie dalsich zbernych nadob na sklo v casti Studene. V novej casti, smerom na Stvrtok je umiestnena len jedna na zaciatku Jantarovej ulici.
V akom stave je dobudovanie cyklochodnika? Je uz dorieseny dalsi postup? Uz pred niekolkymi mesiacmi sa projekt zastavil a nie su ziadne nove informacie co bude dalej. Taka ista otazka je aj ohladom napojenia v casti Studene. Jedna cast konci na hlavnej ceste, druha cast (akoze napojenie od dediny) konci v burine. Cela tato cast je dost nebezpecne riesena hlavne pre deti!
To uz nepisem o tom, ze ne druhej strane je napojenie na chodnik popri kastieli, ktory je siroky ani nie meter a este su v strede stlpy na osvetlenie. Cize znovu je potrebne s bicyklom vojst na cestu...
Dakujem za info...


Odpoveď:

Dobrý deň,

na Jantárovej ul. sú umiestnené dve nádoby na sklo.  Pridanie nádoby nezáleží od obce, ale od spoločnosti ( organizácie zodpovednosti výrobcov) s ktorou má obec uzatvorenú zmluvu na konkrétny počet nádob a periodicitu vývozu.  Na to aby pridali ďalšiu nádobu je potrebný ich súhlas, následne podpísanie dodatku k zmluve,  t. j. je to proces časovo náročný. Čo sa týka cyklochodníka čakáme na vyjadrenie Bratislavského samosprávneho kraja - obec požiadala o schválenie Dodatku č. 2 k zmluve s dodávateľom.  Po schválení dodatku a jeho podpísaní bude možné pokračovať vo výstavbe.  Novovybudovaný chodník končí na hranici pozemku ktorý je v súkromnom vlastníctve. Obec sa nedohodla s majiteľmi vybudovať chodník na ich pozemku, t. j. nemôže dobudovať chodník bez ich súhlasu. 

S pozdravom

Mastný