Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Psíčkar

Vyriešený
Prijatý: 28.01.2020
Zodpovedaný: 03.02.2020
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň p. starosta,
dovolím si reagovať na príspevok ohľadne odpratávania exkrementov po psoch v intraviláne obce Most pri BA. Zjavne majú viacerí obyvatelia problém s tým, že psičkári si neodpratávajú po svojich psoch exkrementy. Je fajn, že ste v priebehu minulého roku zabezpečili sáčky, ibaže ste akosi pozabudli, že pri venčení ich nie je kam odhodiť. Alebo si ich má psíčkar niesť domov aj niekoľko stoviek metrov? Zrejme trošku nepraktické? Neuvažujete osadiť v obci Most pri BA nádoby na komunálny odpad?

Zároveň ma zaujíma význam osadenia druhej zvislej dopravnej značky "obytná zóna" na ulici Orgovánovej vo vzdialenosti cca 300m od prvej takejto značky, pričom koniec obytnej zóny vyznačený nie je.

Ďakujem


Odpoveď:

Dobrý deň,

ja keď idem so psom von tak si  zoberiem so sebou igelitové vrecko a prinesiem si s prepáčením jeho hovno domov do smetnej nádoby. Neviem prečo je to problém pre ostatných ľudí,  všade máme kôpky, a dokonca aj na  cintoríne. Neuvažujeme osadiť v obci nádoby na komunálny odpad.  Význam osadenej dopravnej značkynechápem ani ja. Hovoril som so zástupcom investora a budú tento problém riešiť.                                                                        

S pozdravom

Mastný