Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Novy prechod pre chodcov

Vyriešený
Prijatý: 02.12.2019
Zodpovedaný: 09.12.2019
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobry den zelam, mam na Vas zopar otazok.
Preco nie je verejne zverejneny umysel ( projekt ) pripravovaneho noveho prechodu na Hlavnej Ulici?
Preco nie je vyzvana verejnost, obcania obce k pripravovanemu projektu noveho prechodu? kezde pripravovany plan sa enviromentalne dotkne minimalne vsetkych obyvatelov byvajucich pri novom prechode? Riesi niekto frekvenciu osob a aut? Riesi niekto kolko rakovinotvornych splodin budu dychat ludia popri pripravovanom prechode? Bol niekto vyzvany ci suhlasi s prechodom? Ako dlhy bude chodnik? Bude po celej druhej strane? Ak nie, nie je to protiustavne zvyhodnovat len niekoho? Kto je navrhovatelom tohto prechodu? A preco si mysli ze je dobre zatazovat obec enviromentalne? Ako bude riesene osvetlenie prechodu? Kedy by sa malo zacat? Ako dlho to bude trvat? Bude dopravne obmedzenie? Bolo vyiadane stanovisko Okresneho Uradu? Ak ano, preco nie je zverejnene?

Takyto zamer ( projekt ) by mal byt zverejneny zo zakona.
Preco nie je?

Dakujem za odpovede, snad sa dockame pravdy!


Odpoveď:

Dobrý  deň,

celý problém nového prechodu pre chodcov nie je o tom čo píšete Vy, ale o ohľaduplnosti a korektnom spolunaživaní obyvateľov obce, v tomto prípade susedov. Nový prechod pre chodcov a s tým spojené vybudovanie chodníka o dĺžke 3 m je o bezpečnom prechode obyvateľov obce z jednej strany cesty na druhú. Podľa toho čo píšete by sme mali v obci zrušiť všetky prechody pre chodcov, pretože nás zaťažujú environmentálne. 

Navrhovateľom chodníka a prechodu pre chodcov je obec na základe podnetu občanov. K uvedenému projektu sa kladne vyjadril Dopravný inšpektorát Senec, Okresný úrad Senec - odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, Regionálne cesty Bratislava, VÚC Bratislava. Osvetlenie prechodu bude zabezpečené z existujúceho stĺpa na ktorom je lampa verejného osvetlenia, jedine bude treba vymeniť výložník za dlhší. Výstavba začne po uskutočnení verejného obstarávania na dodávateľa projektu. Dopravné obmedzenia by nemali byť žiadne. 

S pozdravom

Mastný