Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Odpad + nepokosený zberný dvor.

Vyriešený
Prijatý: 30.06.2024
Zodpovedaný: 03.07.2024
Autor: Tomáš Šoltés
Zodpovedal: Obec Most pri Bratislave

Podnet:

Dobrý deň,

Chcem Vás po niekoľký krát upozorniť na odpad na zbernom dvore za zdravotným strediskom!
Tento odpad sa mimo veľkorozmerných kontajnerov nachádza na pozemku obce ROKY!
Začína sa to podobať na čiernu skládku na obecnom pozemku.
Niekoľko krát bol obci fakturovaný odvoz veľkokapacitného kontajnera, niekoľko krát takisto prebehol zber nadrozmerné ho odpadu.
Odpad sa však na obecnom pozemku stále nachádza!

Tento pozemok nie je pokosený. Množia sa tam buriny a škodcovia.

Zároveň by som rád upozornil na zbytočný nákup troch velkokapacitných kontajnerov ktoré na zbernom dvore stoja nevyužité tiež nejakú dobu...

Vďaka za skoré vyriešenie.

Šoltés


Odpoveď:

Dobrý deň, 

ďakujem za podnet. Zamestnanci obce si plánujú postupne jednotlivé činnosti a lokality, tzn. kosenie, upratovanie a pod. Na pondelok, 1.7.2024 bolo naplánované upratanie dvora za zdravotným strediskom, v čom spočívalo aj jeho vykosenie. 

Rovnako bolo rozplánované využívanie kontajnerov tak, aby pri vyzbieraní odpadu rovno do kontajnerov tento odpad pretriedili. Na dvore sa nachádzal odpad, ktorý zbierajú zamestnanci obce zo stojísk, z vetrolamov, a pod. 

S pozdravom,

Rentková