Obec Most pri Bratislave

Uzávierka hlavnej cesty - doplňujúce otázky

Uzávierka hlavnej cesty - doplňujúce otázky
Zodpovedaný starostom

Podnet:

Dobrý deň pán starosta,

mám doplňujúce otázky k téme uzávierka hlavnej cesty smer BA.
- Aká je plánovaná dĺžka uzávery? Rozumiem, že nie je potvrdený záväzný termín, ale aká je projektovaná/plánovaná dĺžka uzávery?
- Aký je predpoklad realizácie uzávery v priebehu prázdnin, kedy je najnižšia intenzita premávky? Vyvíja obec v tejto veci nejaké kroky a ak áno, aké konkrétne?
- Zvažuje obec počas uzávery prioritizovať prevádzku z obce smerom na náhradnú trasu? Tzn. bude obec pri súhlase s uzáverou žiadať prednosť vjazde na napojenie na náhradnú trasu (nový obchvat Most pri BA) pre vozidlá smerujúce z/do obce Most pri Bratislave aspoň na obdobie uzávery?
-Akým spôsobom bude počas uzávery organizovaná autobusová doprava?

Ďakujem

Noro Grolmus

Odpoveď:

Dobrý deň,
dĺžka uzávery podľa predpokladov spoločnosti D4R7 Construction s. r. o. by mala byť 6 mesiacov. Začiatok uzávery spadá práve do letných prázdnin, keďže máme informácie že obchvat by mal byť uvedený do prevádzky v mesiaci jún, alebo júl 2019. Po predložení projektu dopravného značenia sa obec bude k nemu vyjadrovať a samozrejme prioritou bude aby boli obyvatelia obce čo najmenej obmedzovaní počas uzávery. Pre autobusovú dopravu toto obmedzenie nebude platiť, autobusy Slovak Lines aj SAD Dunajská Streda budú jazdiť cez obec.

S pozdravom

Mastný 

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.