Obec Most pri Bratislave

Rubinova ulica - pokračovanie

Rubinova ulica - pokračovanie
Zodpovedaný

Podnet:

Dobrý deň,

reagujem na odpoveď p. starostu na podnet ohľadom Rubínovej ulice v Studenom.
Problémom nie je, že by ľudia nemali označené svoje domy popisným a súpisným číslom. Problémom je to, že formálne síce je len jedna Rubínová ulica, ale reálne je rozdelená na 3 časti, resp. prejsť sa dá len na 3x kvôli dopravnému značeniu na zjednosmernenie týchto ulíc (vyznačené na priloženom obrázku).
V tomto prípade totiž neplatí ani to, čo ste písali p. starosta ohľadom číslovania podľa ľavej/pravej časti ulice. V časti Rubínovej, ktorá je súbežná s Jantárovou smerom na Štvrtok na ostrove, v smere jazdy sú totiž párne čísla vľavo a nepárne čísla vpravo .
Je jasné, že premenovať ulice sa nedá. Ale myslím, že by nebolo náročné riešenie aspoň to, aby sa na navigačné tabuľe pri začiatkoch jednotlivých častí ulice aspoň doplnili orientačné čísla, ktoré sú v danej časti Rubínovej ulice. Už len takáto drobnosť by značne pomohla v orientácii návštevníkov.

Ďakujem za posúdenie

Odpoveď:

Dobrý deň,

čislovanie na ul. Rubínovej začína ak idem v smere od ul. Tomášovská, ul. Jantárová a odbočím vpravo na ul. Rubínovú na ľavej strane orientačné čísla nepárne, na pravej strane párne. Z ul. Rubínovej sa následne odbočí na ul. Smaragdovú, pretože pokračovať ul. Rubínovou nie je možné - je osadená dopravná značka B2 "Zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel". Ale orientačné čísla pokračujú ďalej ľavá strana nepárne, pravá strana párne. Áno ak idem zo smeru od Štvrtka na Ostrove po ul. Jantárovej a odbočím vľavo na ul. Rubínovú tak na ľavej strane sú párne a pravej nepárne. Nie je možné prideľovať orientačné čísla z dvoch koncov ulice. Oslovím spoločnosť ktorá mám dodávala informačný navigačný systém a následne doplníme na stĺpiky orientačné čísla.

S pozdravom

Mastný 

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.