Obec Most pri Bratislave

Parkovanie v Moste pri Bratisalve

Parkovanie v Moste pri Bratisalve
Zodpovedaný

Podnet:

Dobrý deň pán starosta,
v súvislosti so životom v obci Most pri Bratislave mám tri otázky:
1. Neplánujete nainštalovať spomaľovače na ul. Orgovánovej v časti kde max rýchlosť jazdy upravuje dopravná značka „Obytná zóna“, preto že túto rýchlosť max. 20 km/h žiadny vodič nedodržuje?
2. Neplánujete komplexne riešiť problém parkovania aút na chodníku na ul. Orgovánovej opäť v obytnej zóne (aktuálne tam dlhodobo parkuje os. mot. vozidlo BL 004 FX) na celej šírke chodníka? Pomerne zlá situácia je aj na ul. Športovej v časti od základnej školy po križovatku s ul. Poľnou, kde vozidlá parkujú na celej šírke chodníka a v dĺžke súvisle niekoľko desiatok metrov.
3. Kto je majiteľom kopy piesku na chodníku na ul. Orgovánovej, a dlažobných kociek, stavebný materiál sa tam nachádza už cca rok? Môžete zabezpečiť jeho odpratanie, aby mohol byť vyžívaný predmetný chodník na účel na ktorý je prioritne určený.

Odpoveď:

Dobrý deň,

1. Ako ste správne uviedli v obytnej zóne je povolená maximálna rýchlosť 20km/hod.. Ak ju vodiči nedodržiavajú všeobecne, tak potom ju nedodržiavajú ani ľudia ktorí v danej oblasti bývajú. Na Orgovánovej ul.  je umiestnený minimálne jeden retardér, umiestnenie ďalších je potrebné zvážiť a hlavne rozhodnúť kde bude umiestnený. Problém s retardérmi nastáva hlavne v noci kedy je ticho, pretože zvuk po prejdení auta cez retardér pôsobí rušivo hlavne na majiteľov domov pri ktorých sú umiestnené. 

2. V obytnej zóne nesmú autá parkovať na chodníkoch, resp. na ulici. V prípade že sa tak deje je potrebné kontaktovať políciu. Od križovatky ul. Športovej a ul. Orgovánovej po križovatku ul. Športovej a ul. Poľnej je dopravnými značkami označená školská zóna. Aj  v nej je povolená maximálna rýchlosť 20 km/hod. a autá by mali parkovať vo dvoroch. Realita je ale iná, napr. v Rakúsku si veľmi dobre rozmysíme či zaparkujeme tam kde to nie je možné.  Obec bude musieť pristúpiť k riešeniu parkovania ako takého v rámci celej obce, nielen v obytných a školských zónach.

3. Hovoril som s investorom ktorý uvedený stav spôsobil a do konca týždňa by mal byť tento problém vyriešený.

S pozdravom

Mastný 

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.