Obec Most pri Bratislave

autobus v centre

autobus v centre
Zodpovedaný starostom

Podnet:

Dobry den p. starosta,
chcem sa spytat na autobusy, ktore parkuju priamo v centre obci na ul. 29 augusta. Ozaj je toto najvhodnejsie miesto na parkovanie dvoch autobusov? Kto im dal na to povolenie? Okrem toho stoja na takom mieste, z ktoreho ked vychadzaju musia porusit viacero paragrafov. Bud idu do obytnej zony, alebo sa tocia v krizovatke, resp. cuvaju do krizovatky. To iste plati aj pri dodrzani sirky jazdnych pruhov pre oba smery.
Tak isto Vas chcem poziadat o riesenie situacie na Nalepkovej ulici, kde auta parkuju na chodniku tak, ze nenechavaju vobec ziadny priestor. Tato cesta je dost "divoka" sama o sebe, kde auta musia obchadza jamy. Obchadzat pritom aj chodcov resp. cyklistov je len koledovanie si o dost vazny problem. S pozdravom Vlado

Odpoveď:

Dobrý deň,

autobusy spoločnosti Slovank Lines nemajú povolenie na parkovanie na ul. 29. augusta, resp. na ul. Školskej. Uvedená spoločnosť už bola  upozornená že parkovanie na týchto uliciach nie je vhodné a že musia hľadať iné riešenie. 

Čo sa týka ul. Nálepkovej, ale aj iných ulíc v obci vodiči jednoducho nedodržiavajú dopravné predpisy. Dnes som opätovne požiadal Políciu - Dopravný inšpektorát Senec o vykonávanie častejších kontrol zameraných na dodržiavanie dopravných predpisov. 

S pozdravom

Mastný  

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.