Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Oznam - žiadosť spoločnosti OLO a.s.

Dátum: 20.06.2024
Autor: Obec Most pri Bratislave
Oznam - žiadosť spoločnosti OLO a.s.

Poškodené nádoby a farby nádob.

Vážení občania, 

chceli by sme Vás poprosiť, ak máte poškodené nádoby (napr. prasknuté a zalepené lepiacou páskou, odtrhnutý vrchný poklop prichytený reťazou a pod.), aby ste si takéto nádoby vymenili za nepoškodené a nepridávali na nádoby žiadne "doplnky" ako sú reťaze a pod. Pri vysýpaní takejto "upravenej" nádoby môže dôjsť k zachyteniu reťaze a ohrozeniu zdravia zamestnancov zberovej spoločnosti, a samozrejme aj k zlisovaniu zbernej nádoby. Pri už poškodených nádobách môže pri manipulácii taktiež dôjsť k ohrozeniu zdravia zamestnancov zberovej spoločnosti, kedy môže dôjsť k odpadnutiu lepiacej pásky, k odpadnutiu dna nádoby prichytenej páskami a pod. a zasypaniu zamestnancov.

Reklamácie zlisovaných nádob, ktoré boli už poškodené pri výsype, prípadne ďalšie poškodenie už poškodených nádob nebudú vybavené. 

V prípade, ak si budete meniť nádoby, prosíme, aby ste:
-  na zmesový komunálny odpad používali čierne plastové nádoby 120 l/resp.240 l,
- na plasty žlté nádoby,
- na papier modré nádoby a
- na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad hnedé nádoby určené na tento druh odpadu. 

Sáčky na plasty/kovy/tetrapaky (žlté) a na papier (modré) nám spoločnosť OLO a.s. pravdepodobne dodá až mesiaci v august, keďže musia dodávateľa obstarávať. O presnom termíne distribúcie sáškov/vriec na vytriedené zložky odpadu Vás budeme informovať. Zatiaľ pokračuje zber v priesvitných vreciach. Zber z nádob (žlté na plasty/kovy/tetrapaky a modré na papier) bude, samozrejme, prebiehať aj naďalej.  

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu. 

OcÚ