Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Plaváreň vo Vlčom hrdle

SÚBOR
Dátum: 30.08.2023
Autor: Obec Most pri Bratislave
Plaváreň vo Vlčom hrdle

Radi by sme vás informovali, že krytá plaváreň vo Vlčom hrdle, bude od septembra cez víkendy prístupná aj širokej verejnosti.

Dobrý deň prajem,

radi by sme vás informovali, že krytá plaváreň vo Vlčom hrdle, bude od septembra cez víkendy prístupná aj širokej verejnosti. Vnímame obmedzené možnosti veľkých krytých bazénov v hlavnom meste a po viacerých rozhovoroch s predstaviteľmi okolitých samospráv a dotazoch obyvateľov z okolia rafinérie sme sa rozhodli našu plaváreň sprístupniť. Chceme vyjsť v ústrety nielen občanom v okolitých mestských častiach ako Podunajské Biskupice, Vrakuňa, či Ružinov, ale aj priľahlým obciam ako Rovinka, či Dunajská Lužná. Počas týždňa plaváreň budú môcť využívať aj okolité školy na plavecké výcviky. 

Plaváreň je v blízkosti autobusovej stanice Vlčie hrdlo a motorizovaní návštevníci môžu zaparkovať priamo pred plavárňou. Pre návštevníkov bude otvorená v sobotu a v nedeľu od 10:00 do 19:00 hod., a to aj počas sviatkov, keď pripadnú na víkendové dni. Voda v 25 metrovom plaveckom bazéne s počiatočnou hĺbkou 1,5 m a maximálnou hĺbkou 3,8 m dosahuje teplotu 27,5°C, teplota vzduchu je 30°C. Plaváreň budú môcť počas týždňa využiť aj školy z okolitých mestských častí, či obcí na plavecké výcviky. Zaujímavosťou plavárne Slovnaft totiž je, že vďaka tzv. spodnému „prepadovému“ bazénu  ktorý sa nachádza pod plaveckým, je možné znížiť hladinu v hlavnom bazéne na úroveň, akú si vyžadujú detské plavecké výcviky. Po skončení výcviku sa upravená bazénová voda prečerpá späť, takže sa šetrí pitná voda a skracuje sa čas na obnovenie prevádzky bazéna.

Spoločnosť Slovnaft plánuje do konca roka urobiť aj rozsiahlu rekonštrukciu vzduchotechniky plavárne. O obmedzeniach v rámci prevádzky verejnej plavárne budeme informovať na web stránke plavárne: plavaren.slovnaft.sk, kde nájdete aj viac informácií a v Komunitnej FB skupine .

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Plaváreň Veľkosť: 752.3 kB Formát: jpg Dátum: 30.8.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.