Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Čipovanie smetných nádob - iba Most pri Bratislave

Dátum: 16.08.2023
Autor: Obec Most pri Bratislave

Vážení občania, od 15.08 do 27.08. 2023 bude prebiehať čipovanie nádob QR kódmi v obci Most pri Bratislave. 

Vážení občania, od 15.08 do 27.08. 2023 bude prebiehať čipovanie nádob QR kódmi v obci Most pri Bratislave. 

Prosíme, vyložte nádoby na zmesový komunálny odpad v tomto termíne pred dom. V prípade ak nemáte nádobu s čipom s QR kódom, či bude nalepený, v prípade, ak máte už nádobu označenú, potrebujeme skontrolovať údaje v systéme. 

Oznam sa týka iba Mostu pri Bratislave. Časti - Studené, Tri vody a Nové polia - hromadné čipovanie prebehlo v mesiaci júl. 

Označenie nádoby QR kódmi má niekoľko významov:

ad1) je to pre nás prvotná, ale dôležitá kontrola počtu vyvezených nádob, pretože si to vieme priamo my skontrolovať v systéme a pri fakturácií zberová spoločnosť účtuje poplatok za manipuláciu s nádobou. 

ad2) rovnako vieme skontrolovať, či boli vyvezené iba nádoby, kde je uhradený správny poplatok. Tzn. ak zberová spoločnosť vyvezie nádobu, kde je uhradený iba mesačný vývoz, pri takejto nádobe nebudeme uhrádzať manipulačný poplatok.

Toto sa však nedá požadovať, dokým nemáme očipovanú prevažnú časť nádob.

ad2) v prípade, ak by sme chceli prejsť na vážený systém, potrebujeme vedieť spárovať nádobu s poplatníkom, čo aktuálne bez čipu nie je možné. 

Vopred ďakujeme za spoluprácu. 

OcÚ

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.